Programsponsorzy
 

 

Prof. dr hab. n. med.
Władysław Grzeszczak


Przewodniczący Komitetu Naukowego
XX Sympozjum Diabetologicznego

Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych,
Diabetologii i Nefrologii w Zabrzu,
ŚUM w Katowicach

Szanowni Państwo,

To już XX Sympozjum Diabetologiczne, dla mnie szczególnie ważne - jubileuszowe, dlatego pozwolę sobie podzielić się z Państwem pewną refleksją.

Kiedy dwadzieścia trzy lata temu, w roku 1993 - odpowiadając olbrzymiej potrzebie środowiska lekarskiego - zorganizowałem pierwsze sympozjum w Wysowej-Zdroju, nawet przez myśl mi nie przemknęło, że będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń diabetologicznych w Polsce. W zamyśle moim sympozjum miało odbywać się co dwa, trzy lata, stanowiąc kontrapunkt dla codziennej praktyki lekarskiej. Gościliśmy wówczas 150 uczestników, co w tamtym czasie stanowiło spore wyzwanie logistyczne.

Aktualnie każda kolejna edycja konferencji stanowi coraz to większe wyzwanie zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Obecnie na przygotowanie tej konferencji składa się wspólny wysiłek wielu partnerów - towarzystw medycznych, sponsorów oraz wykładowców. Muszę przyznać, że miałem szczęście spotkać na swojej drodze wielu profesorów - wykładowców, którzy udzielili wsparcia mojej inicjatywie, na których zawsze mogę liczyć. Jest to dla mnie bardzo ważne i bardzo to cenię.

Oczywiście wydarzenie to nie mogłoby się odbyć bez Państwa - wspaniałych uczestników! Dlatego korzystając z okazji chciałabym Państwu bardzo podziękować za udział w dwudziestu już edycjach sympozjum. Mam nadzieję, że inicjatywa ta nadal będzie się rozwijać i spełniać Państwa oczekiwania.

W tym roku, kontynuując ideę spotkań, tradycyjnie przedstawimy Państwu istotne doniesienia dotyczące patogenezy i leczenia cukrzycy, które prezentowane były na międzynarodowych zjazdach - ADA i EASD w 2016 r. W programie planujemy również tematy związane ze współwystępowaniem cukrzycy ze schorzeniami innych narządów i układów. Omówimy także zagadnienia istotne z punktu widzenia codziennej praktyki lekarskiej. 

Serdecznie zapraszam do udziału w jubileuszowym XX Sympozjum Diabetologicznym, cieszę się na spotkanie z Państwem!