Ta strona wymaga Adobe Flash Player. Naciśnij na ikonkę żeby pobrać.

Get Adobe Flash player

Ta strona wymaga Adobe Flash Player. Naciśnij na ikonkę żeby pobrać.

Get Adobe Flash player

Szanowni Państwo!

W 2008 roku po raz pierwszy zostały opracowane wspólnie zalecenia kliniczne dotyczące postępowania u chorych na cukrzycę przez Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Zalecenia te stanowią podstawę postępowania oraz leczenia chorych na cukrzycę w Polsce.

Mając na uwadze fakt, że cukrzyca jest złożonym schorzeniem, a chory trafia jako pierwszy do lekarza rodzinnego, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Polskie Towarzystwo Diabetologiczne uznały za konieczne podjęcie wspólnego wysiłku, by rekomendacje te dotarły do jak najszerszej rzeszy lekarzy medycyny rodzinnej.

Tak powstała inicjatywa, której owocem jest konferencja naukowa „Nowe zalecenia dotyczące leczenia chorych na cukrzycę dla lekarzy rodzinnych”.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w Warszawie 18 kwietnia 2009 roku w Hotelu Sofitel Victoria, na którym po raz pierwszy zostaną przedstawione nowe zalecenia.

Zaplanowane zostały również konferencje w Krakowie 25 kwietnia 2009 roku oraz w 22 maja 2009 roku w Gdańsku by umożliwić wszystkim z Państwa zapoznanie się z tymi zagadnieniami.

W imieniu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, jak i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego gorąco zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Z poważaniem

Dr n. med. Adam WindakProf. dr hab. n. med. Władysław Grzeszczak
Prezes Kolegium LekarzyPrezes Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
Rodzinnych w Polsce